Міністерством внутрішніх справ України, Департаментом комунікації розроблена "Абетка з безпеки для школяра середньої школи". ознайомитися можна,перейшовши за посиланням ⇒ АБЕТКА
На сьогодні Україна стала однією з найбільш «забруднених» боєприпасами країн світу. Саме тому ІТ компанія Filancy створили вже третій навчальний відеоролик, у якому один із найвідоміших українських песиків - Патрон - розповість діткам, як уберегтися від мін і снарядів, що не здетонували.
Автором тексту анімації виступила Інна Большакова - дитячий психолог, автор підручників та навчальних програм для дітей та дорослих, методиста Новопечерської школи, експерта з освіти та виховання в громадській спілці "Освіторія". І за участі найвідомішого чотирилапого рятувальника України - пса Патрона.
Також ви можете ознайомитись із першим мультфільмом із серії, про те як поводитись під час сигналів повітряної тривоги.
А також другий мультфільм, як боротись зі страхом дітям-біженцям в незнайомому середовищі.
Правила поводження з вибухонебезпечними предметами
Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:
- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;
- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);
- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- торкатися предмету і пересувати його;
-користуватися засобами зв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;
- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
При виявленні підозрілого предмета, негайно повідомити про це Службу порятунку за номером 101 та Національну поліцію за номером 102.
Вибухонебезпечні предмети: ризик, який може коштувати життя
Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.
Усі вони містять вибухові речовини та можуть спрацювати від тертя, удару чи інших механічних дій. Навіть після тривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати.
Окупанти мінують українські міста та села, щоб заподіяти максимальну шкоду цивільному населенню.
Де можна потрапити на небезпечну знахідку?
Всюди: на вулицях, дитячих майданчиках, у покинутих будинках, зруйнованих будівлях, на заміському відкритому просторі (у водоймах, лісах, полях, на узбіччях доріг) та ін.
У містах ворог зазвичай мінує предмети, які можуть становити хоч якусь цінність: мобільні телефони, зброя або її деталі, аптечки, продукти, дитячі іграшки та ін.
У містах та селах окупанти використовують так звані «розтяжки», які одразу непомітні для ока людини. Їх можуть застосовувати біля вхідних дверей у багатоповерховий будинок тощо.
Крім того, «розтяжки» та інші вибухонебезпечні предмети активно використовують біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій, поблизу тимчасових польових складів окупантів. Вони ретельно маскують заміновані місця гілками дерев вздовж доріг та стежок.
ДСНС фіксує також випадки мінування тіл загиблих людей.
Відступаючи з військових позицій, окупанти все частіше залишають по собі заміновану бойову техніку та свої речі.
Тому без необхідності не намагайтеся проникнути до покинутої ворожої техніки та не торкайтеся залишених окупантом речей!
Якщо ви виявили підозрілий предмет, схожий на вибухонебезпечний:
- У жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не дозволяйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо.
- Відійдіть від підозрілого предмета якомога далі.
- Якось позначте місце знахідки.
- Негайно повідомте про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102).
- Дочекайтеся приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.
Невиконання цих вимог може призвести до тяжких наслідків та коштувати вам життя.
Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!