Середа, 22.01.2025, 01:43  Мій профіль | Вихід | Вхід | RSS 

Комунальна організація "Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Шосткинської міської ради Сумської області"

Україна
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [79]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 510
Святкуємо

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПРО ЗАКЛАД

Дата народження закладу:  

09 грудня 1939р.

       

 

 

 

Кожна людина, кожна родина, кожна споруда має свою неповторну історію. Цікаву й особливу історію має й Шосткинська загальноосвітня школа І-Ш ступенів №5. Витоки цього навчального закладу починаються ще з далекого 1935 року, коли учні майбутньої школи навчалися в пристосованому для занять будинку центральної перукарні, що на вул. Карла Маркса ( нині перукарня «Мрія»). Тоді викладалися такі предмети: російська мова та література, арифметика, природознавство, праця, співи, малювання, фізкультура. Учнями були діти різних національностей: українці, росіяни, білоруси, євреї. Усього навчалося 555 дітей у 1-7 класах.

Будівництво нового приміщення розпочалося в 1936 році, а в грудні 1939 року школярі вже навчалися в стінах нової школи. Першим директором цього навчального закладу був призначений Іван Леонтійович Красноштан. Педагогічний колектив налічував 15 учителів, а школярів було 470.

Складна доля чекала на перших випускників школи (випуск 1941 року), адже, ідучи зустрічати свій перший світанок у дорослому житті після урочистого святкування випускного вечора, вони дізналися про початок війни, більшість пішла на фронт...

Під час окупації німецькими військами м. Шостки школа продовжувала працювати, хоч із частими перервами та переселеннями (німці наказували звільняти приміщення, використовуючи його для власних потреб).

Після звільнення міста від фашистської окупації у вересні 1943 року було відновлено повноцінні заняття в школі. Очолювала навчальний заклад тоді Прохоренко Олена Митрофанівна.

У післявоєнне десятиріччя (1945-1955 p.p.) школа мала статус   середньої жіночої. Нелегко було в цей час і дітям, і батькам, і вчителям, але значення освіти було пріоритетним, тому школярі вчилися дуже старанно ще й вирощували овочі на пришкільній ділянці, щоб допомогти дорослим у важкий післявоєнний час. З кожним роком зростала шкільна родина. Цікавою була позаурочна діяльність: функціонували предметні та мистецькі гуртки, інкубатор для розведення курчат, проводились авто заняття, на яких дівчата збирали автомобілі.

З вересня 1955 року школа №5 стає середньою загальноосвітньою трудовою політехнічною, у 1960 році - змішаною восьмирічною, а з 1964 по 1985 роки - неповною восьмирічною. У 1968 році була добудована двоповерхова споруда, де розмістилися спортзал та майстерня.

Новітня історія цього навчального закладу розпочалася 1 вересня 1985 року, коли була святково відкрита новобудова школи, що відповідала тогочасним вимогам. Спорудження та облаштування приміщень фінансувало BO «Свема». Символічний ключ від споруди було вручено новопризначеному директору Петренку Віктору Михайловичу , а школа набула статусу середньої. Нелегкими, але цікавими були ті часи, бо дітей навчалося в школі найбільше в місті - 2450, а педколектив налічував 150 педагогів, існувало по 11 класів на паралелях, навчалися у дві зміни в шестиденному режимі. У позаурочний час школярі мали можливість відвідувати 30 гуртків та спортивних секцій, на базі школи діяли духовий оркестр та танцювальний колектив «Полісянка». Переможці змагання на кращий клас отримували в нагороду туристичні путівки до Москви, Криму, Карпат, Кавказу тощо.

За останнє десятиріччя різко змінилася демографічна ситуація в місті, що призвело до скорочення кількості учнів, учителів; стару будівлю продано приватним підприємцям. Але незмінними залишилися традиції школи в навчально-виховній роботі. Сьогодні Шосткинська загальноосвітня школа І-Ш ступенів № 5 - це:

- багатопрофільний навчальний заклад, який дає глибокі та міцні знання математичного, хіміко-біолопчітого, історико-правового профілю;

- сучасна навчально-матеріальна база: 52 навчальні кабінети, комп'ютерні класи, 3 майстерні, 2 спортивні зали, тренажерна зала, стадіон, стрілковий тир, актова зала на 250 місць, їдальня з харчоблоком, бібліотека з книжковим фондом 57611 примірників.

- робота учнівських історико-краєзнавчих груп «Пошук», дискусійного клубу старшокласників «Діалог»;

- розвиток художньо-естетичних, творчих та спортивних здібностей школярів;

- впровадження учнівського самоврядування.

Методичні розробки вчителів опубліковані у фахових виданнях: «Хімія», «Англійська мова та література», «Історія та правознавство», «Все для вчителя».

Понад 75% випускників школи щорічно вступають до престижних ВНЗ України.

 

Пошук
Наші партнери
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода в Шостці
Архів записів
Форма входу

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz